III.kolo PKL v Příšovicích

Vydáno dne 15. 06. 2016 (2551 x přečteno)

V sobotu 11.6.2016 proběhlo další kolo PKL na fotbalovém hřišti v Příšovicích

V sobotu 11.6. proběhlo další kolo PKL, v pořadí již 3. Počasí bylo po ránu pro požární sport ideální, sice bylo zataženo, ovšem z nebe nespadla ani kapka a teploty byly oproti jiným ročníkům zde v Příšovicích více než příjemné.

Do soutěže se nakonec přihlásilo 39 družstev, z toho 11 družstev žen a 28 družstev mužů, takže se bylo opravdu na co dívat. Bohužel díky samotným závodníkům se musel posunout start soutěže a to téměř o 25 minut proti původnímu plánu, ovšem dále se sportovci chovali spořádaně a celé toto časové manko se během pár útoků dohnalo. Trať byla perfektně připravena, takže jsme mohli kvalitní útoky očekávat a ty na sebe nenechali dlouho čekat. Bohužel ani perfektní příprava trati se neobešla bez "vady na kráse". Hned prvním a největším problémem, který se diskutoval celou soutěž byla časomíra. Nejprve bylo oznámeno, že signalizační světlo na terčích pracuje obráceně, tudíž po nástřiku zhasíná. Ovšem po pár útocích došlo k tomu, že světla problikávala, což vedlo k jistému matení proudařů i strojníků a tak na sebe protestování soutěžícíh nenechalo dlouho čekat. Sice nebyl nakonec podán žádný protest, ovšem časomíra jako celek se stávala čím dál tím více diskutovanější téma. Doufejme, že tento problém byl pouze ojedinělý, a že dalším pořadatelům již nebude "kazit" celkovou přípravu soutěže, která byla jinak opravdu bezchybná.

Ovšem přesuňme se k samotným výsledkům soutěže. V kategorii žen se utkalo celkem 11 družstev o body do průběžného pořadí. Ovšem hned první ženské družstvo na startu, Koberovy, mělo problém s nabráním vody, což nakonec vedlo k zisku jednoho bodu za 10. místo. A to možná také díky neplatnému pokusu žen z Karlinek, které měly ještě větší potíže hned z kraje jejich pokusu. Na druhou stranu nejlepší družstva se předvedla v nejlepším světle a tak mohla děvčata z Těpeř slavit vítězství s časem 18,57 (LP 18,13), když o pár desetin porazila Jeřmanice. Ty dokončili v čase 18,84 (LP 18,37) a odvážela si tak stříbro. Bronzovou příčku nakonec obsadila děvčata z Podmoklic, které dokončili svůj pokus v čase 21,67 (LP 20,50) a poprvé v letošním ročníku vystoupala na stupně vítězů. Nejrychlejší proudařkou se ovšem stala Lenka Poloprutská na levém proudu za Košťálov B, které se podařilo srazit terč v čase 16,64, čímž předčila všechny zbylé proudařky o téměř 2 sekundy.

Mezi muži byla větší konkurence a také více neplatných pokusů. Těch jsme nakonec mohli vidět celkem 6. Ovšem jsme taktéž mohli vidět několik opravdu rychlých sestřiků a mnohé z nich byly i pod hranicí 15 sekund. Ovšem druhý proud byl vždy nad touto hranicí a tak jsme se nakonec nedočkali ani jednoho celkového času pod 15 vteřin. V tomto zápolení nakonec prorazili muži z Kopidlna, když s časem 15,25 (LP 14,99) získali 1.místo a rovných 15 bodů do celkového hodnocení. Druhou příčku obsadili Chyjice, kteří dokočili těsně za Kopidlnem s časem 15,32 (LP 14,84). Třetí příčku obsadili muži z Myštěvsi, kteří svůj pokus dokončili v časem 15,39 (LP 14,75) a doplnili tak stupně vítězů. Nejrchlejší rpoudař dne ovšem patřil družstvu Maršovic. Levý proudař, Vláďa Novotný, zastvil časomíru na hodnotě 14,21 a nechal za sebou druhého nejrychlejšího proudaře 38 setin vteřiny.

První třetina letošního ročníku je již za námi a nás teď čeká menší pauza, po které se PKL vrátí závodem v Košťálově, který se koná 9.7.2016  od 9,30 hod.!!!