Bookmark and Share

Noví pořadatelé v nové sezóně

Vydáno dne 14. 04. 2016 (2103 x přečteno)


Sezóna 2016 se nezadržitelně blíží. A jak jste si již všichni určitě všimli, pro rok 2016 je v Podkozákovské lize vypsáno pouze 9 soutěžních kol.

Důvod k tomu je jednoduchý, řady pořadatelů po dlouholeté spolupráci opustili pořadatelé PKL z Podůlší, z Vesce (Mírová pod Kozákovem) a také z Nouzova. Za spolupráci a dobře připravené soutěže, i přes mnohé nepřízně počasí, je povinností Rady PKL těmto sborům poděkovat a do další činnosti, ať na poli sportovním nebo při požární ochraně, popřát mnoho štěstí a zdaru. To samé samozřejmě také při pořádání soutěží a jiných společenských akcí, které, jako téměř všechny sbory, pořádají.

Dalšími, kteří upustili od pořádání PKL jsou sbory v Tuři a Roudném. Při počtu pořadatelů z minulého roku by PKL zůstala na pouhých 7 soutěžích. Rada hledala varianty jak tuto situaci vyřešit a jediným schůdným řešením bylo přizvání nových pořadatelů. Jelikož tato situace nebyla známá dopředu, rozhodla se Rada pořadatelství nabídnout sborům, které již soutěže pořádají a jiní členové Rady se za ně mohli zaručit.

Mezi tyto soutěže patří například Cenetov a Nová Ves u Chrastavy, dále naši nabídku obdrželi sbory v Tanvaldě a ve Velkých Hamrech a také v Mříčné. Poslední tři jmenovaní ovšem naše nabídky odmítli, ať z důvodu toho, že již nenašli volný termín v areálech, kde soutěže probíhají nebo nemožnosti zaručit se připraveností areálu z důvodu rekonstrukcí a podobně.

Ovšem sbory z Cetenova a Nové Vsi nabídku pořadatelství přijaly a díky nim se podařilo Radě udržet počet soutěží alespoň těsně pod hranicí 10 soutěží. Doufejme, že se tato skutečnost nepodepíše na kvalitě ligy a na počtu soutěžních družstev, protože všichni si přejeme vždy kvalitní podívanou a velké souboje o body do celkového hodnocení.

Prvním pořadatelem v pořadí v kalendáři je Cetenov

Soutěž v Cetenově je vypsána jako II. kolo PKL 2016 a bude se konat 21.5.2016. Protože se tento den koná také Jizerská liga, start soutěže je vypsán až od 14.00 hod.

Celá soutěž bude probíhat v Hrubé Lesnově a areál naleznete po levé straně, při výjezdu z obce ve směru na Mnichovo Hradiště. Jistým překvapením, hlavně pro proudaře, bude pozvolné stoupání dráhy kdy převýšení je cca. 2 m, podobně jako například při JL v Jirkově, nebo dříve na FNC v Nové Vsi nad Popelkou.

Držitelé rekorku soutěže jsou domácí muži z Ctenova za čas 15,68s a ženy z Jeřmanic s časem 20,55s.

 

Druhým nováčkem bude soutěž v Nové Vsi u Chrastavy, která se bude konat poslední červencovou sobotu, tedy 30.7.2016 od 10.00 hod.

Soutěž proběhne na novoveském fotbalovém hřišti, které naleznete po levé straně silnice směrem od Mníšku.

A co se rekordů týče, pořadatel prozradil, že tyto rekordy čekají právě na Vás, soutěžící, kteří se zúčastní soutěže a rekord vytvoří.

 

Samozřejmě všechny informace naleznete v jednotlivých odkazech na soutěž a na pozvánkách, které na sebe během sezóny jistě nenechají čekat.

 

Celá Rada PKL se opět těší na Vaše soutěžní výkony, na doufejme dramatický průběh celkového hodnocení a hlavně na spoustu užitého času při požárním sportu a PKL.